Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

31 Aralık 2024’ten sonra kimliklendirilmemiş LPG tüplerinin satışı yapılamayacak

Resmî Gazete’de yayımlanan tebliğe göre dağıtıcılar, 31 Aralık 2024 tarihinden sonra kimliklendirilmemiş ve karekod etiketine sahip olmayan dolu LPG tüplerini dolum tesislerinde bulunduramayacak. Ayrıca bu tarihten itibaren tüplerin dolumu ve satışı yapılamayacak. Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Tüplerinin Piyasada Takip Edilmesine İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmî Gazete’nin 9 Ocak 2024 tarihli sayısında yayımlandı. Tebliğe […]

31 Aralık 2024’ten sonra kimliklendirilmemiş LPG tüplerinin satışı yapılamayacak
Burak Karagöl
  • Yayınlanma9 Ocak 2024 10:32

Resmî Gazete’de yayımlanan tebliğe göre dağıtıcılar, 31 Aralık 2024 tarihinden sonra kimliklendirilmemiş ve karekod etiketine sahip olmayan dolu LPG tüplerini dolum tesislerinde bulunduramayacak. Ayrıca bu tarihten itibaren tüplerin dolumu ve satışı yapılamayacak.

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Tüplerinin Piyasada Takip Edilmesine İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmî Gazete’nin 9 Ocak 2024 tarihli sayısında yayımlandı.

Tebliğe göre, dağıtıcılar 31 Aralık 2024 tarihine kadar takip sistemini kuracak. Dağıtıcılar, bu tarihten itibaren kimliklendirilmemiş veya karekod etiketine sahip olmayan dolu LPG tüplerini dolum tesislerinde bulunduramayacak, bu tüplerin dolumu ve satışını yapamayacak.

Tebliğ, yayım tarihinde yürürlüğe girecek. Tebliğin hükümleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı müştereken yürütecek.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam