Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Asis Otomasyon, FuelEye Projesi ile RDCONF Konferansı’ndan ödülle döndü

Asis Otomasyon, RDCONF 2023- 3. Uluslararası Tasarım, Araştırma ve Geliştirme Konferansında FuelEye projesinin sunumu ile ‘Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Özel Ödülü; En İyi Yapay Zeka Projesi’ kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Türkiye’nin en prestijli firmalarının katıldığı BTM (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi)’de gerçekleştirilen RDCONF 2023- 3. Uluslararası Tasarım, Araştırma ve Geliştirme Konferansında, (International Conference on Design, Research & […]

Asis Otomasyon, FuelEye Projesi ile RDCONF Konferansı’ndan ödülle döndü
Burak Karagöl
  • Yayınlanma13 Ocak 2024 16:45

Asis Otomasyon, RDCONF 2023- 3. Uluslararası Tasarım, Araştırma ve Geliştirme Konferansında FuelEye projesinin sunumu ile ‘Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Özel Ödülü; En İyi Yapay Zeka Projesi’ kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

Türkiye’nin en prestijli firmalarının katıldığı BTM (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi)’de gerçekleştirilen RDCONF 2023- 3. Uluslararası Tasarım, Araştırma ve Geliştirme Konferansında, (International Conference on Design, Research & Development) FuelEye projesinin sunumu ile Asis Otomasyon, ‘Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Özel Ödülü; En İyi Yapay Zeka Projesi Birinciliği’ni kazandı.

3. Uluslararası Tasarım, Araştırma ve Geliştirme Konferansı, Orclever Research and Science Group tarafından yıllık olarak düzenleniyor. 13 Aralık- 15 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen konferansta, Asis Otomasyon AI Mühendisi Uygar USTA tarafından sunulan “Using AI-Powered Vehicle Identification System in Gas Stations (AI-VIS)” başlıklı bildiri, Yapay Zeka kategorisinde değerlendirildi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi tarafından en iyi yapay zeka projesi seçilerek 1’incilik ödülünü kazandı. Ödül, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu tarafından Asis Otomasyon Yönetim Kurulu üyesi Sümer Kaya’ya takdim edildi.

“FUELEYE PROJESİ DEVRİM YARATAN BİR TEKNOLOJİ OLARAK ÖNE ÇIKIYOR”

Asis FuelEye projesi ile ilgili verdiği bilgilerde; “Proje, yüksek performanslı entegre görüntü işleme ve derin öğrenme modülleriyle donatılmış bir yapay zeka teknolojisini içeriyor. FuelEye projesi, kameralar aracılığıyla akaryakıt istasyonlarına yakıt almak üzere gelen tüm araçların bilgilerini otomatik olarak akaryakıt otomasyon sistemine ileten, müşteri tanıma, taşıt tanıma ve sadakat sistemlerinde devrim yaratan bir teknoloji olarak öne çıkıyor” şeklinde bildirdi.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam