Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CW Enerji Antalya’da bir fabrikanın çatısına güneş paneli kurulumu gerçekleştirdi

CW Enerji, Antalya’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına 2251,2 kilovat pik (kWp) gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, şirket, çevreci yaklaşımıyla sürdürülebilirlik alanında çalışmalarına devam ediyor. Antalya’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına kurulan 2251,2 kilovat pik gücündeki güneş enerji santrali ile 227 ağacın kurtarılmasını amaçlıyor. CW Enerji, Intersolar North America’da […]

CW Enerji Antalya’da bir fabrikanın çatısına güneş paneli kurulumu gerçekleştirdi
Burak Karagöl
  • Yayınlanma25 Ocak 2024 14:06

CW Enerji, Antalya’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına 2251,2 kilovat pik (kWp) gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şirket, çevreci yaklaşımıyla sürdürülebilirlik alanında çalışmalarına devam ediyor.

Antalya’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına kurulan 2251,2 kilovat pik gücündeki güneş enerji santrali ile 227 ağacın kurtarılmasını amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Volkan Yılmaz, kurulumunu tamamladıkları her bir güneş enerji santrali ile çevresel etkiyi azaltmayı hedeflediklerini bildirdi.

Yılmaz, çevre duyarlılığının ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmanın son zamanlarda en önemli unsurlar arasında yer aldığının altını çizerek, “Güneş enerjisi kullanımıyla çevresel etkiyi minimize etmeyi ve enerji verimliliğini artırmayı amaçlıyoruz. Güneş enerji santralinin kurulumuyla birlikte firmalar da enerji ihtiyacının önemli bir kısmını yenilenebilir bir kaynaktan karşılamış ve çevreye karşı duyarlılığını göstermiş oluyor. GES’ler firmaların karbon ayak izini azaltma ve sürdürülebilirlik hedeflerine doğru ilerleme konusundaki kararlılığını da gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam