Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Enerji dönüşümü Dünya Ekonomik Forumu 2024 zirvesi’nde ele alınacak

İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen 54. Dünya Ekonomik Forumu’nda enerji dönüşümü, yapay zeka ve siber saldırılar gibi konular önemli başlıklar olacak. İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen 54. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) başladı. Dünyanın en varlıklı, ünlü ve iş dünyasının liderlerinin katıldığı Dünya Ekonomik Forumu’nun bu yılki zirvesi “Güvenin Yeniden İnşası” ana temasıyla gerçekleştirilecek. Bu yıl 54. kez […]

Enerji dönüşümü Dünya Ekonomik Forumu 2024 zirvesi’nde ele alınacak
Sibel Acar
  • Yayınlanma15 Ocak 2024 20:35

İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen 54. Dünya Ekonomik Forumu’nda enerji dönüşümü, yapay zeka ve siber saldırılar gibi konular önemli başlıklar olacak.

İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen 54. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) başladı.

Dünyanın en varlıklı, ünlü ve iş dünyasının liderlerinin katıldığı Dünya Ekonomik Forumu’nun bu yılki zirvesi “Güvenin Yeniden İnşası” ana temasıyla gerçekleştirilecek.

Bu yıl 54. kez gerçekleştirilen zirveye, 120 ülkeden 2 bin 800’den fazla iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak. Zirvede küresel sorunları konuşmak için 300’ü aşkın oturum yapılacak.

İş dünyası liderleri, günün en acil sorunları etrafında verimli tartışmalar başlatmak ve nihayetinde etki oluşturmak için tasarlanmış oturumlara katılmak üzere zirvede bir araya geliyor.

Davos’taki zirvenin ana konuları arasında enerji dönüşümü, küreselleşme, üretken yapay zeka, kurumları güçlendirme, popülizmin yükselişi ve teknolojideki gelişmeler, tıp alanındaki hızlı gelişmelerin toplumu dönüştürmesi, robotik gelişmeler, dijitalleşme endüstriyel stratejiler, borç, yeni yüksek faiz gerçeği, istihdam, gelir eşitsizliği, sosyal hareketlilik, modern arz yönlü ekonomi, cinsiyet eşitliği ve sürdürebilirlik gibi başlıklar olacak.

Ayrıca zirvede enerji dönüşümü, yapay zeka, çeşitli ülkelerde gerçekleştirilecek seçimler, olası salgın hastalık ve siber saldırılar gibi konular da önemli başlıklar arasında yer alacak.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam