Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Enerjisa Enerji CDP’den A notu aldı

Enerjisa Enerji, çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP)’nin İklim Değişikliği Programındaki notunu A-’ye yükseltirken, Su Güvenliği Listesi’ndeki notunu ise bu alandaki en yüksek not olan A’ya çıkardı. Enerjisa Enerji, daha önce B olan Su Güvenliği notunu iki puan birden yükselterek A’ya çıkarırken, Türkiye’den elektrik dağıtım sektöründeki ‘liderlik’ notunu alan tek şirket oldu. Enerjisa […]

Enerjisa Enerji CDP’den A notu aldı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma8 Şubat 2024 11:23
  • Güncelleme7 Haziran 2024 03:53

Enerjisa Enerji, çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP)’nin İklim Değişikliği Programındaki notunu A-’ye yükseltirken, Su Güvenliği Listesi’ndeki notunu ise bu alandaki en yüksek not olan A’ya çıkardı.

Enerjisa Enerji, daha önce B olan Su Güvenliği notunu iki puan birden yükselterek A’ya çıkarırken, Türkiye’den elektrik dağıtım sektöründeki ‘liderlik’ notunu alan tek şirket oldu. Enerjisa Enerji, yine aynı platformun İklim Değişikliği Programındaki notunu ise bir basamak yükselterek A-’ye yükseltti.

Şeffaflığı, hesap verilebilirliği ve sürdürülebilirliği yönetim anlayışının merkezine koyarak A listesinde yer almayı başaran Enerjisa Enerji, 23 binden fazla şirket arasından seçilerek büyük bir başarıya imza attı. Bu başarı şirketin çevreye duyarlı ve etik değerlere dayalı yaklaşımının bir yansıması olurken; gelecek nesillere daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya bırakma hedefine hız kesmeden devam eden Enerjisa Enerji, bu yolda kararlı bir şekilde ilerliyor ve çevresel sürdürülebilirliği işletme kültürünün temel bir unsuru haline getiriyor.

“DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN KARARLI ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDİYORUZ.”

Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük ettiklerini ve tüm çalışmalarını sürdürülebilir bir gelecek için hayata geçirdiklerini belirten Enerjisa Enerji’nin CEO’su Murat Pınar, “Dünyanın en büyük çevre raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği   Listesi’ndeki notumuzu ‘A’ seviyesine yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. Su Güvenliği Listesi’nde faaliyet alanımızdaki tek ‘Liderlik’ notuna sahip olan şirket olmamızın gururunu yaşarken, İklim Değişikliği Programında notumuzu bir basamak yükseltmek çifte mutluluk yaşamamıza neden oldu.

Sürdürülebilirlik konusunda topluma değer katmaya önem ve özen gösteriyoruz. İklim değişikliğinin etkilerine ve sorunun kaynağına yönelik çözüm üreterek etki yaratan bir şirket olarak, elimizi taşın altına koyuyoruz.  Bu yaklaşımımız çerçevesinde doğal kaynakların korunması ve etkin kullanımı konusunda büyük bir sorumluluk üstlendiğimizin farkındayız. Bu güçlü temellerle, yeni enerji dünyasında daha iyi bir gelecek için kararlı adımlar atmaya devam ediyoruz. Sektörün lider şirketi unvanıyla Türkiye’nin büyüme potansiyeli yüksek olan elektrik dağıtım ve satış alanında, teknoloji ve sürdürülebilirlik merkezli bir stratejik değer üreterek ilerliyoruz. Sürdürülebilirliği iş yapış biçimimize her alanda yön veren bir anlayış olarak benimsiyoruz. Programdaki başarılarımızın önümüzdeki dönemde de katlanarak artacağına inanıyorum.” dedi.

Enerjisa Enerji olarak daha iyi bir gelecek için sorumluluk aldıklarının altını çizen Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu, sürdürülebilirlik projelerinin etkisini artırarak devam ettirdiklerini belirtti. Taşcıoğlu; “Ülkemizdeki tüm sektörler arasında Su Güvenliği raporlamalarında A notuyla Türkiye ve globalde dahil edilen tek Türk elektrik dağıtım şirketi olmaktan ve ayrıca İklim Değişikliği notumuzu da A-‘ye yükseltmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu çifte başarı, Enerjisa Enerji’nin sürdürülebilirlik alanındaki öncülüğünü kanıtlamaktadır. Sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızı ve çevresel etkimizi azaltma yolundaki çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam