Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Enerjisa Üretim ve Güler Legacy Kahramanmaraş Basketbol Kampları, 2 bini aşkın çocuğu basketbolla buluşturdu

Türkiye’nin lider özel sektör enerji üretim şirketi Enerjisa Üretim, Güler Legacy iş birliğiyle Kahramanmaraş Elbistan’da gerçekleşen basketbol kamplarında 11’inci kez çocuklarla buluştu. Kamplar bugüne kadar 2000’den fazla çocuğun basketbol ile tanışmasına vesile oldu.  Enerjisa Üretim, Güler Legacy ile birlikte ülke çapında düzenledikleri basketbol kamplarıyla çocukları sporun birleştirici gücüyle buluşturuyor. Bedensel ve zihinsel gelişime büyük katkı […]

Enerjisa Üretim ve Güler Legacy Kahramanmaraş Basketbol Kampları, 2 bini aşkın çocuğu basketbolla buluşturdu
Gözde Emlik
  • Yayınlanma4 Ocak 2024 14:47

Türkiye’nin lider özel sektör enerji üretim şirketi Enerjisa Üretim, Güler Legacy iş birliğiyle Kahramanmaraş Elbistan’da gerçekleşen basketbol kamplarında 11’inci kez çocuklarla buluştu. Kamplar bugüne kadar 2000’den fazla çocuğun basketbol ile tanışmasına vesile oldu. 

Enerjisa Üretim, Güler Legacy ile birlikte ülke çapında düzenledikleri basketbol kamplarıyla çocukları sporun birleştirici gücüyle buluşturuyor. Bedensel ve zihinsel gelişime büyük katkı sağlayan spor dallarından biri olan basketbol yoluyla çocuklara ulaşan Enerjisa Üretim ve Güler Legacy, 2019 yılından bu yana  Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirdikleri basketbol kamplarıyla 2 bini aşkın çocuğun gelişimine ve basketbol ile taışmasına katkı sağladı.

Üç günde 50 çocuğa temel basketbol eğitimi 

Daha önce Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Muğla ve Adana’da gerçekleştirilen basketbol kamplarının son durağı Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi oldu. Şehit Uzman Çavuş Kürşat Sert Spor Salonu’nda gerçekleşen ve  üç gün süren kampta 50’den fazla çocuğa, temel basketbol eğitimleri verildi. Formalar ve basketbol topları dağıtıldı. Güler Legacy eğitmenlerinin yanı sına Necati Güler ve Muratcan Güler de derslere eşlik etti. Kahramanmaraş Elbistan kampı, Enerjisa Üretim ve Güler Legacy iş birliğiyle gerçekleştirilen 11’inci basketbol kampı oldu.

Performans ölçümü ve takibi yapıldı 

8-15 yaş grubu öğrencilere temel basketbol eğitim verilen bu kampta  çocukların atletik performans ölçümü ve takibi yapılırken, temel motorik özelliklerin geliştirilmesi, basketbol temel duruşu, top hakimiyeti ve dripling, şut mekaniği, savunma, hücum bilgisi, pas çeşitleri, temel oyun kuralları, takımdaşlık, iletişim ve yardımlaşma ile eğitsel oyunların tekniği anlatıldı.

“Sporun iyileştirici etkisine inanıyoruz”

Enerjisa Üretim CEO’su İhsan Erbil Bayçöl, “Enerjisa Üretim olarak ülkemizde bulunduğumuz her bölgede topluma ve çevreye katkı sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle çocuklarımızın geleceğine ve mutluluklarına koyacağımız katkı bizim için çok değerli. Güler Legacy ile başlattığımız basketbol kampları içinde Kahramanmaraş Elbistan’daki bu durağımız, bölgede yaşanan deprem nedeniyle daha özel bir anlam taşıyor. Yaşanan sıkıntıların aşılmasında sporun iyileştirici etkisi olacağına inanıyoruz. Sporu ve basketbolu çocuklarımıza sevdirmek için çaba göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Çocukların mutluluğuna ortak olabilmek harika”

Eski milli basketbolcu ve Güler Legacy Kurucusu Muratcan Güler, “Güler Legacy olarak Enerjisa Üretim ile 2019 yılından bu yana hayata geçirdiğimiz projemizi yeni şehirler ve yeni çocuklar ekleyerek sürdürüyoruz. Diğer illerde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da çocukların mutluluğuna ortak olabilmek harika. Her çocuğun spora ulaşması, sporla yaşaması ve sporu deneyimleyebilmesi bizim için çok önemli. Çocukları için sporu daha ulaşılabilir bir noktaya taşıma hedefimize ilk günkü heyecanımızla ilerlemeye ve Enerjisa Üretim’le birlikte çocuklara sporu sevdirmeye devam edeceğiz” dedi.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam