Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

EPDK’dan önlisans uyarısı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz önlisans alan şirketleri net bir dille uyararak; “Önlisans alan şirketler yatırım için vakit kaybeder veya kurallara uymazsa pişman olur” diye konuştu. ‘ÖNLİSANS SÜRECİ YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR’ Verilen önlisansların karşılığı olarak sahada 35 milyar dolar düzeyinde yatırım beklediklerini söyleyen EPDK Başkanı Yılmaz: “Depolamalı RES/GES yatırım süreçlerini çok sıkı takip ediyoruz. […]

EPDK’dan önlisans uyarısı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma9 Ocak 2024 13:19

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz önlisans alan şirketleri net bir dille uyararak; “Önlisans alan şirketler yatırım için vakit kaybeder veya kurallara uymazsa pişman olur” diye konuştu.

‘ÖNLİSANS SÜRECİ YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR’

Verilen önlisansların karşılığı olarak sahada 35 milyar dolar düzeyinde yatırım beklediklerini söyleyen EPDK Başkanı Yılmaz: “Depolamalı RES/GES yatırım süreçlerini çok sıkı takip ediyoruz. Kimsenin bu süreci istismar etmesine müsaade etmeyiz. Önlisans süreci yan gelip yatma dönemi değildir. En doğru ve verimli yatırım için gece gündüz çalışmanız gerekir. Piyasamızın kuralları belli ve bu kurallara da herkesin uyması şart. Önlisans alan şirketler yatırım için vakit kaybeder veya kurallara uymazsa pişman olur” ifadelerini kullandı.

‘GERÇEK YATIRIMCI SAHADA BELLİ OLUR’

Herkese eşit mesafede durduklarını ve kimseye çantacı, sanal yatırımcı gözüyle bakmadıklarını vurgulayan Yılmaz: “Bin 800’e yakın şirket, depolamalı RES ve GES önlisansı için başvuru yaptı ve hepsi tamamen şeffaf süreçlerde değerlendirildi. Hiçbir şirkete ayrıcalık yapılmadı. Bizim bu konuda gösterdiğimiz titizliği ve iyi niyeti yatırımcıların da göstermesini bekliyoruz. Gerçek yatırımcı sahada belli olur ve elini çabuk tutan kazanır” dedi.

Haberin devamı için tıklayınız.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam