Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Huawei yeşil teknolojiler kapsamında rapor açıkladı

Huawei, AE4RIA ve UNFCCC İnovasyon Merkezi, BM İklim Değişikliği Konferansı kapsamında, “Yeşil İnovasyonu Hızlandırmak” konulu oturuma ev sahipliği yaparken, yeşil teknolojiler için raporunu da duyurdu. Huawei açıklamasına göre, söz konusu kurumlar aynı zamanda, ATHENA Araştırma Merkezi, PwC ve EIT Digital’in katkılarıyla yayınladıkları “İkiz Geçiş için İkiz Beceriler” raporuyla, düşük karbon hedefi için yeni aksiyon planlarını […]

Huawei yeşil teknolojiler kapsamında rapor açıkladı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma6 Aralık 2023 12:02

Huawei, AE4RIA ve UNFCCC İnovasyon Merkezi, BM İklim Değişikliği Konferansı kapsamında, “Yeşil İnovasyonu Hızlandırmak” konulu oturuma ev sahipliği yaparken, yeşil teknolojiler için raporunu da duyurdu.

Huawei açıklamasına göre, söz konusu kurumlar aynı zamanda, ATHENA Araştırma Merkezi, PwC ve EIT Digital’in katkılarıyla yayınladıkları “İkiz Geçiş için İkiz Beceriler” raporuyla, düşük karbon hedefi için yeni aksiyon planlarını paylaştı.

Açıklamada, etkinliğin açılışındaki konuşmasına yer verilen Huawei Kurumsal İlişkiler Başkan Yardımcısı Vicky Zhang, “Bugün iş ortaklarımızla birlikte hazırladığımız bu önemli raporun lansmanını yapmaktan gurur duyuyorum. Bu rapor, ‘Paris Anlaşması’ hedeflerine ulaşmak için gereken net sıfır karbon teknolojilerini inşa etmek ve yaygınlaştırmak üzere izlenecek yolu işaret eden, yenilikçi çözümlere odaklanıyor.” ifadelerini kullandı.

EIT Digital Eğitim Birimi Başkanı Salvatore Moccia da “AB’deki şirketlerin dörtte üçünden fazlası nitelikli çalışan bulmakta zorlandıklarını bildirmektedir. Dijital ve yeşil dönüşümün hızlanmasıyla birlikte, bir paradigma değişikliğine ihtiyaç duyulmaktadır. Yeniden beceri kazandırma ve beceri geliştirme programlarımızla bu sorunu aşacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Macaristan Enerji Bakanlığı İklimden Sorumlu Büyükelçisi Dr. Barbara Botos ise yeşil enerjinin sadece depolanabildiğinde anlamlı olduğunu ve Yeşil dönüşümü hızlandırmak için tüm sektörlerde dengeli bir gelişime ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

EAERE ve SDSN Küresel İklim Merkezi Başkanı Prof. Phoebe Koundouri de “Yeşil Avrupa Anlaşması, işgücü piyasalarındaki yapısal değişiklikleri hızlandırıyor. AB, rekabet gücünü artırmak için yeni bir strateji geliştirirken, yetenekli personele ihtiyaç artabilir. Eğitim, sanayi ve politika paydaşlarını 2050 yılına kadar iklim nötrlüğüne ulaşmak için yeni işgücü ihtiyaçlarında ileri taşıyacak olan bu iş birliğinden gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

Huawei Avrupa Kamu İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Hui Cao da etkinliğin kapanış konuşmasında, şunları kaydetti:

“Umarım hepimiz bu raporu yaygınlaştırmak için güçlerimizi birleştirebiliriz. İklim değişikliğinin yarattığı zorluklar çok büyük. Sürdürülebilirliğe doğru yaklaşarak, dijitalleşme potansiyelini ortaya çıkarmak için gereken yetenekleri birlikte geliştirebiliriz.”

AA

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam