Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

OEDAŞ çalışanları dijital atölye eğitimi alacak

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, sektörde verilen eğitimlerin sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, simülasyon sistemi gibi teknolojiler kullanılarak dijital ortama aktarıldığı “TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi”ni kullanmak üzere TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile iş birliği sözleşmesi imzaladı. Ankara’da düzenlenen törende OEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, eğitimlerin hem iş sağlığı ve güvenliğine hem de hizmet kalitesine sağladığı katkıya dikkat çekti. […]

OEDAŞ çalışanları dijital atölye eğitimi alacak
Burak Karagöl
  • Yayınlanma24 Ocak 2024 12:51

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, sektörde verilen eğitimlerin sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, simülasyon sistemi gibi teknolojiler kullanılarak dijital ortama aktarıldığı “TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi”ni kullanmak üzere TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile iş birliği sözleşmesi imzaladı. Ankara’da düzenlenen törende OEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, eğitimlerin hem iş sağlığı ve güvenliğine hem de hizmet kalitesine sağladığı katkıya dikkat çekti.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’a elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), başta bakım, onarım ve arıza alanlarında olmak üzere sektörde verilen eğitimlerin dijital ortama taşındığı “TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi”ni kullanmak üzere TEDAŞ Genel Müdürlüğü ile iş birliği sözleşmesi imzaladı. Ankara’daki TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen törene, TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı ve OEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci’nin yanı sıra her iki kurumun yöneticileri katıldı.

“DİJİTAL ATÖLYE GİBİ EĞİTİMLER İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİYLE BİRLİKTE HİZMET KALİTEMİZİ DE YUKARI TAŞIYOR”

dijital atölye

OEDAŞ Genel Müdürü Fuat Celepci, “Çalışanlarımızın mesleki bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik eğitimleri, en kıymetli yatırımlarımızdan biri olarak görüyoruz. 3 milyon kişinin hayatına dokunan bir şirket olarak, bu eğitimlerle hem iş sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede gözetiyor hem de kaliteli hizmet noktasında çıtayı her geçen gün daha yukarı taşıyoruz. TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından kurulan TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi ile birlikte saha çalışanlarımızın beş yılda bir zorunlu olarak İstanbul’da aldığı hatırlatma eğitimlerini artık zamandan ve mekandan bağımsız olarak dijital ortamda ve kendi bünyemizde yapacağız. Dijitalleşmenin sektörümüzü dönüştürdüğü ve geleceğini şekillendirdiği bir dönemde, TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği bu kıymetli proje için başta Sayın Genel Müdürümüz Ömer Sami Yapıcı olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyor, OEDAŞ adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Proje kapsamında sektör çalışanlarına kendi bünyesinde verdiği eğitimleri dijital ortama taşıyan TEDAŞ; sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, problem simülasyon sistemi, dijital deney sistemi ve etkileşimli bilgi sistemi teknolojileri kullanarak bu eğitimleri güçlendirdi. Dileyen elektrik dağıtım şirketleri bu eğitim modülünü alarak kendi bünyesinde kullanabiliyor.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam