Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

OEDAŞ’ta Cumhuriyet tarihine yolculuk yapıldı

OEDAŞ, BizEnerji Buluşmaları kapsamında 2017-2023 yılları arasında Tarih Vakfı’nın başkanlığını üstlenen İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi Tarih Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ı ağırladı. Çalışanlarını alanında uzman isimlerle bir araya getirdiği BizEnerji buluşmaları kapsamında gelecek, finans, teknoloji gibi konulara yer veren elektrik dağıtım şirketi Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), Cumhuriyetin 100. yılı […]

OEDAŞ’ta Cumhuriyet tarihine yolculuk yapıldı
Eylül Şahin
  • Yayınlanma21 Aralık 2023 13:23

OEDAŞ, BizEnerji Buluşmaları kapsamında 2017-2023 yılları arasında Tarih Vakfı’nın başkanlığını üstlenen İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi Tarih Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ı ağırladı.

Çalışanlarını alanında uzman isimlerle bir araya getirdiği BizEnerji buluşmaları kapsamında gelecek, finans, teknoloji gibi konulara yer veren elektrik dağıtım şirketi Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında bu kez geçmişe uzandı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi Tarih Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ın konuk olduğu etkinlikte 1. Dünya Savaşı’ndan başlayarak Cumhuriyetin kuruluşuna uzanan dönem anlatıldı.

Aynı zamanda 2017-2023 yılları arasında Tarih Vakfı’nın başkanlığını da üstlenen Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ın 1927 yılında Osmanlıca olarak basılan orijinal Nutuk başta olmak üzere bilgi, belge ve fotoğraflar eşliğinde yaptığı sunum OEDAŞ çalışanları tarafından büyük ilgi gördü. Türkiye’nin yakın çevresindeki en uzun rejimin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyleyen Prof. Dr. Alkan, Cumhuriyetin kalıcı değerlerinin ‘kadın hakları’, ‘laiklik’, ‘çağdaş uygarlık’, ‘eğitimde fırsat eşitliği’, ‘kendi kaynaklarına dayanan bir ekonomi’, ‘toplumsal yardım ve dayanışma’ ile ‘ülkemize ve insanlığa olan borcumuz’ olduğunu ifade etti. 

Alkan sunumunun ardından OEDAŞ çalışanlarının sorularını yanıtladı. Etkinliğe katılanlara Prof. Dr. Alkan’ın ‘Cumhuriyet: Bir Asırlık Muhasebe’ kitabı hediye edildi.

Pandemi döneminde başlatılan BizEnerji Buluşmaları, 2024 yılında da farklı konu ve konuklarla devam edecek.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam