Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PETDER, e-mobiliteyi faaliyet alanına ekledi, logosunu yeniledi

PETDER, elektrikli araç şarj hizmetleri sektörünü içeren e-mobiliteyi ana faaliyet alanları arasına eklediklerini duyurdu. Logosunu da yenileyen PETDER’in yeni ünvanı “Petrol Sanayi ve Emobilite Derneği” oldu. 27 yıl önce petrol ürünlerinin üretimden tüketime kadar olan faaliyetler zinciri üzerinde çalışmalar yapmak amacı ile ülkenin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından kurulan PETDER, elektrikli araç şarj hizmetleri […]

PETDER, e-mobiliteyi faaliyet alanına ekledi, logosunu yeniledi
Gözde Emlik
  • Yayınlanma12 Aralık 2023 09:46

PETDER, elektrikli araç şarj hizmetleri sektörünü içeren e-mobiliteyi ana faaliyet alanları arasına eklediklerini duyurdu. Logosunu da yenileyen PETDER’in yeni ünvanı “Petrol Sanayi ve Emobilite Derneği” oldu.

27 yıl önce petrol ürünlerinin üretimden tüketime kadar olan faaliyetler zinciri üzerinde çalışmalar yapmak amacı ile ülkenin önde gelen akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından kurulan PETDER, elektrikli araç şarj hizmetleri sektörünü içeren e-mobiliteyi ana faaliyet alanına ekledi. Ayrıca, bu değişikliğin önemine vurgu yapacak şekilde, Derneğin unvanı da yenilenerek “Petrol Sanayi ve Emobilite Derneği” olurken, logosu da yenilendi.

“E-MOBİLİTEYİ DERNEĞİMİZİN ANA FAALİYET ALANLARI ARASINA EKLEDİK”

PETDER Başkanı Ahmet Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Derneğimiz, gelişen teknolojilerle birlikte elektrikli araç şarj hizmetleri ve gelecekte ulaşımda ve taşımacılıkta hidrojen teknolojisinin sanayileşmesi gibi alanlarda faaliyet gösterme kararı almıştır. Bu doğrultuda, elektrikli araç şarj hizmetleri sektörünü içeren e-mobiliteyi Derneğimizin ana faaliyet alanları arasına ekledik. Derneğimiz, akaryakıt dağıtım sektöründe yaklaşık %87 ile en geniş temsili sağlayan sivil toplum kuruluşu olmanın yanı sıra, e-mobilite ve alternatif yakıt sektörlerinde de aktif rol oynamaktadır. Gelecekte bu sektörlerin çok önemli olacağına inanarak, e-mobiliteyi destekliyoruz. Derneğimizin de ilerleyen dönemlerde bu konular üzerine önemli çalışmaları ve etkinlikleri olacaktır.”

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam