Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Pro-Per Enerji, Katar’da faaliyetlerine başladı

Pro-Per Enerji, Katar’da 4 adet Simple Cycle NovaLT™ 16 Türbin ile 72 MW üreten tesislerin işletmesini devralarak bölgedeki operasyonlarına başladı. Pro-Per Enerji, enerji ve elektrik üretim sektörlerinde müşterilerinin güvenilir teknik çözüm ortağı olmaya büyüyerek devam ediyor. Pro-Per’in Temmuz ayında açtığı Katar Ofisi’nin uzman ekibi işletme ve bakım eğitimlerini tamamladı. 4 adet Simple Cycle NovaLT™ 16 […]

Pro-Per Enerji, Katar’da faaliyetlerine başladı
Eylül Şahin
  • Yayınlanma18 Aralık 2023 14:39

Pro-Per Enerji, Katar’da 4 adet Simple Cycle NovaLT™ 16 Türbin ile 72 MW üreten tesislerin işletmesini devralarak bölgedeki operasyonlarına başladı.

Pro-Per Enerji, enerji ve elektrik üretim sektörlerinde müşterilerinin güvenilir teknik çözüm ortağı olmaya büyüyerek devam ediyor.

Pro-Per’in Temmuz ayında açtığı Katar Ofisi’nin uzman ekibi işletme ve bakım eğitimlerini tamamladı. 4 adet Simple Cycle NovaLT™ 16 Türbin ile 72 MW üreten tesislerin işletmesini devralan Pro-Per Enerji, eğitimlerin tamamlanması ardından bölgedeki operasyonlarına başladı. NovaLT™16 tirbünleri, çevresel etkiyi en aza indirecek şekilde tasarlanan yanma sistemi ile CO2 ve NOx emisyonlarını 15 ppm’ye kadar azaltıyor ve nozül kılavuz kanatları ile hava tahliyesini ortadan kaldırarak CO2 ayak izini azaltıyor.

Pro-Per Enerji CEO’su Serhat Görgün konuyla ilgili “Pro-Per olarak buhar türbini kullanan sanayilere pek çok farklı alanda hizmetler sunuyoruz ve buhar türbinlerinin en yüksek verimde çalışmasını sağlıyoruz. Katar ofisimizin açılmasıyla beraber bölgedeki çalışmalarımızı hızlandırdık. Böyle önemli bir operasyonu devralmak bizim için büyük bir gurur kaynağı.Gaz türbini teknolojileri ile çalışan elektrik santrallerinde; gerek OEM’ler gerekse diğer uluslararası firmalarla yaptığımız iş birlikleri sayesinde hem atölye seviyesinde hem de sahada türbinin sökülerek üzerinde bakım yapılması gibi saha seviyesinde yapılabilecek en karmaşık bakım hizmetlerinden en basit işlemlere kadar teknik hizmet sağlayabilecek bir teknik ekibimiz var. Bu uzman ekiple aynı zamanda teknik danışmanlık, süpervizyon ve proje yönetimi yapabilecek kabiliyete de sahibiz” şeklinde konuştu.

Merkezi İstanbul’da olan Pro-Per Enerji, yenilenebilir enerji alanında güneş ve hidroelektrik santralleri kurmak ve işletmek, endüstriyel tesislerin montaj, de-montaj ve relokasyonu, enerji santrallerinde yer alan ekipmanların bakım hizmetleri ile santrallerin ihtiyaç duydukları yedek parça ve aksamları temin ettikleri 4 iş kolu ile Pro-Per Enerji, ingilizce tabiri ile ‘one stop shop’ yapılanmasıyla enerji santrallerinin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri tek elden sağlayarak sektöre öncülük ediyor. ABD, Özbekistan, BAE ve Katar’daki bölge ofisleri ve Nijerya ve Güney Afrika’da yer alan proje ofisleri ile 40’a yakın ülkeye aktif hizmet sunan Pro-Per Enerji aynı zamanda 600’den fazla uzman teknik ekibiyle General Elektrik, Siemens, Rolls Royce, Prat&Whitney, Doosan, Triveni, Sulzer ve Ansaldo gibi dünyanın en büyük türbin üreticilerine destek sağlıyor.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam