Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rekabet Kurulu elektrikli otomobillere yönelik bireysel muafiyet işlemlerini onayladı

Rekabet Kurulu, bazı devralma, bireysel muafiyet ve ortak girişim kurulması işlemlerine onay verdi. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, Kurul, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin piyasaya süreceği elektrikli binek otomobillere yönelik satış sonrası hizmetlerinin sunulmasına ilişkin kurgulayacağı hibrit sistem çerçevesinde, Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ ile akdettiği Küresel Servis Ağı […]

Rekabet Kurulu elektrikli otomobillere yönelik bireysel muafiyet işlemlerini onayladı
Sibel Acar
  • Yayınlanma2 Ocak 2024 19:03

Rekabet Kurulu, bazı devralma, bireysel muafiyet ve ortak girişim kurulması işlemlerine onay verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyurulara göre, Kurul, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ’nin piyasaya süreceği elektrikli binek otomobillere yönelik satış sonrası hizmetlerinin sunulmasına ilişkin kurgulayacağı hibrit sistem çerçevesinde, Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ ile akdettiği Küresel Servis Ağı Sözleşmesi ve bakım-onarım servisleri ile imzaladığı Yetkilendirilmiş Zincir Servis Sözleşmesi’ne bireysel muafiyet tanıdı.

Trugo Akıllı Şarj Çözümleri Sanayi ve Ticaret AŞ ile Shell&Turcas Petrol AŞ arasındaki işbirliği ve hizmet tedariki sözleşmelerine bireysel muafiyet tanınması kararlaştırıldı.

Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ve Mitsubishi Electric Corporation’ın güç jeneratörü iş kolları üzerinde Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. ve Mitsubishi Electric Corporation tarafından ortak girişim kurulması işlemi onaylandı.

AA

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam