Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SEDAŞ, Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında öğrencileri ağırladı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Enerji Tasarrufu Haftası etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği öğrenci buluşmalarını bu yıl merkez kampüste gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi Vakfı (SAÜ) ilköğretim öğrencilerini misafir eden SEDAŞ yöneticileri, enerji tasarrufu ve enerjinin güvenli kullanımını anlattı. Küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle mücadelede enerjiyi verimli kullanmanın önemi her geçen gün artıyor. Bu amaçla enerjinin etkin […]

SEDAŞ, Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında öğrencileri ağırladı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma11 Ocak 2024 14:49

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Enerji Tasarrufu Haftası etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği öğrenci buluşmalarını bu yıl merkez kampüste gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi Vakfı (SAÜ) ilköğretim öğrencilerini misafir eden SEDAŞ yöneticileri, enerji tasarrufu ve enerjinin güvenli kullanımını anlattı.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle mücadelede enerjiyi verimli kullanmanın önemi her geçen gün artıyor. Bu amaçla enerjinin etkin kullanılması ve verimliliğin artırılması, israfının önlenmesi ve çevrenin korunması doğrultusunda çeşitli etkinlikler gerçekleştiren SEDAŞ, geleneksel hale getirdiği “Enerji Tasarruf Haftası” programı kapsamında kapılarını ilköğretim öğrencilerine açtı.

Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce’yi içine alan 20 bin kilometrekarelik alanda 3,8 milyon nüfus ve 2 milyonu aşkın müşteriye elektrik dağıtım hizmeti sunan SEDAŞ, ilköğretim öğrencilerine enerji verimliliğinin öneminden bahsetti. SEDAŞ Eğitim Salonunda düzenlenen Enerji Tasarruf Haftası etkinliğine 60 öğrenci katıldı.

SEDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü ile SEDAŞ Kurumsal İletişim ve Müşteri İlişkileri Müdürlüğü tarafından teorik ve pratik olarak iki etaplı yapılan sunumlarda; öğrencilere enerjinin tüketim alanları, neden verimli kullanılması gerektiği ve enerjinin güvenli kullanımına dikkat çeken kısımlar anlatıldı. Enerjide tasarrufu sağlamaya yarayan ipuçlarının da örneklerle gösterildiği etkinlikte öğrencilerin sorularına ve görüşlerine yer verildi.

Programın ikinci etabında ise öğrencilere SEDAŞ Teknik Eğitim Merkezinde enerji dağıtım faaliyetleri ve enerjinin güvenli kullanımından eğlenceli örnek çalışmalar aktarıldı. Uygulamalı aktarılan enerji dağıtımı konularında öğrenciler heyecanlı ve keyifli anlar yaşadı.

Hem eğitici hem de öğretici geçen etkinlik sonrası öğrencilere enerji verimliliği ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam