Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TPAO’nun Tekirdağ ve Diyarbakır’daki sahalarında kamulaştırma kararı alındı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) başvurusu üzerine Tekirdağ ve Diyarbakır’daki 4 sahaya ilişkin kamulaştırma kararı alındı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün (MAPEG), istimlake müteallik kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. TPAO’nun Diyarbakır’daki petrol işletme ruhsatının süresi uzatıldı Buna göre, TPAO’nun başvurusunu değerlendiren MAPEG, petrol işlemi için gerekli olan ve […]

TPAO’nun Tekirdağ ve Diyarbakır’daki sahalarında kamulaştırma kararı alındı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma1 Şubat 2024 09:37
  • Güncelleme8 Mayıs 2024 06:04

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) başvurusu üzerine Tekirdağ ve Diyarbakır’daki 4 sahaya ilişkin kamulaştırma kararı alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün (MAPEG), istimlake müteallik kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, TPAO’nun başvurusunu değerlendiren MAPEG, petrol işlemi için gerekli olan ve kamulaştırılmasında kamu yararı bulunan, rayiç haddin üzerinde bedel talep edilmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerinde acele el koyma kararı bulunan Tekirdağ’ın Malkara ve Saray ile Diyarbakır’ın Ergani ve Çınar ilçelerindeki arazilerin kamulaştırılmasına karar verdi.

AA

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam